Czy znasz wszystkie tajemnice Hali Rycerzowej? To miejsce zaskakuje!

Na pierwszy rzut oka, to zwykła, duża polana w Beskidzie Żywieckim. Jednak kryje w sobie niezwykłe tajemnice, które odkrywa tylko nielicznym. Jeżeli szukasz spokojnego miejsca na piknik czy miejsce do medytacji, to miejsce pozytywnie cię zaskoczy!

Pod szczytem Wielkiej Rycerzowej

Szlak wiodący na Wielką Rycerzową, co roku jest oblegany przez tysiące turystów. Niezbyt wymagające podejście na 1226 m n.p.m. sprawia, że z tą górą mierzy się każdy, bez względu na wiek. Niewielu jednak zatrzymuje się na Hali Rycerzowej, ignorując jej wszystkie walory. I to zupełnie niesłusznie.

Cisza i spokój

Hala Rycerzowa to miejsce, które tchnie spokojem. Wchodząc tu już czujesz niezwykły klimat, którego próżno szukać w innych częściach Beskidu Żywieckiego. Dzieje się to bez względu na porę roku. Nie znajdziesz tu również krzyczących straganów i budek z jedzeniem. Masz za to niewielką urokliwą Bacówkę. Przy dobrej widoczności, jeżeli dobrze się rozglądniesz, zobaczysz masywy Pilska i Babiej Góry. Do tego Tatry a także pasma Lipowskiej i Rysianki.

Wielki Europejski Szlak Wodny
Niewielu wie, że przez szczyt Wielka Rycerzowa oraz halę Rycerzową przechodzi Wielki Europejski Dział Wodny. Jest on ustanowiony między zlewiskiem Bałtyku i Morza Czarnego. Na hali również przechodzi granica polsko- słowacka.