Wakacje w hotelu Beskidy

Sezon wakacyjny właśnie się rozpoczął. Może w tym roku dla odmiany (albo kontynuując coroczną tradycję), dobrze byłoby spędzić go w górach? Korzyści przemawiających za takim rozwiązaniem jest mnóstwo. A jednym z piękniejszych miejsc, w jakie możecie się wybrać, są Beskidy.

Niepowtarzalne widoki

Czy może być coś bardziej odprężającego, niż wypoczywanie na łonie natury, w towarzystwie malowniczych krajobrazów? W Beskidach zachwycającymi pejzażami można napawać się podczas pieszych wędrówek (szczególnie polecamy trasy na Skrzyczne, Malinowską Skałę, Baranią Górę, Stożek i Czantorię), wyjazdów koleją/wyciągiem i z górskich szczytów, skąd rozciąga się cudowny widok na okolicę. Ale nie tylko. Osoby zatrzymujące się w Meta Resort Vine SPA w Szczyrku mogą podziwiać panoramę, odpoczywając w pokoju, stołując się w restauracji lub relaksując się w basenie.

Raj dla zwiedzających

Miłośnicy zwiedzania także nie będą się nudzić. Przez Beskidy biegnie Szlak Architektury Drewnianej, który skupia mnóstwo zabytkowych obiektów, takich jak drewniane kościoły, młyny, chałupy, karczmy, leśniczówki. Na trasie nie brak też skansenów. Zresztą, gdzie byście się nie wybrali, znajdziecie sporo godnych uwagi miejsc: parków, zamków, muzeów czy galerii sztuki. Przykładowo, w Wiśle możecie zobaczyć Rezydencję Prezydenta RP lub Zameczek Myśliwski Habsburgów, w Cieszynie – romańską rotundę, a w Bielsku Białej – Zamek Sułkowskich.

Na zdrowie

Górski klimat poprawia kondycję i samopoczucie. Dzieje się tak, ponieważ na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. rozszerzają się naczynia krwionośne, dzięki czemu transport tlenu i składników odżywczych następuje szybciej. Spędzając czas na świeżym powietrzu, organizm lepiej się dotlenia, a korzystając z kąpieli w wodzie o prozdrowotnych właściwościach, wspomagamy jego regenerację. Leczniczych kąpieli można zażywać w basenach solankowych w Ustroniu lub basenach termalnych. Świetne efekty przyniesie także sesja w SPA lub strefie Wellness dostępnych na terenie hotelu.

Aktywność ponad wszystko

Lubicie aktywny wypoczynek? Liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe o różnym stopniu trudności to jedna z domen Beskidów. Boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, parki linowe, ścianki wspinaczkowe – to kolejne atrakcje, z jakich możecie skorzystać, jeśli ważny jest dla was ruch na świeżym powietrzu. Przy większości hoteli i w ośrodkach sportowo-rekreacyjnych działają także wypożyczalnie sprzętu, gdzie można wynająć segwaye, quady przeprawowe i buggy rekreacyjne i wybrać się na pełną adrenaliny przejażdżkę.

Wodne atrakcje dla każdego

Myślimy „wakacje” i pierwsze skojarzenia, jakie się z nimi pojawiają, to złocisty piasek i morze. Co prawda w górach nie można liczyć na morski klimat, ale na schładzające kąpiele jak najbardziej. W cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach do dyspozycji gości są baseny wewnątrz budynków i Strefy Letniego Wypoczynku na zewnątrz (taką strefę utworzono np. we wspomnianym Hotelu Meta Resort Vine SPA w Szczyrku), gdzie można zafundować sobie chwilę wytchnienia w wodzie lub na wygodnych leżakach. Zawsze też można pojechać na termy lub do parku wodnego.

Świetne oferty cenowe

I ostatnia kwestia – ceny. W górach lato to okres poza sezonem, więc by zachęcić turystów do przyjazdu, właściciele hoteli często oferują atrakcyjne rabaty lub przygotowują oferty specjalne. W wakacyjnym czasie obowiązują np. pakiety z dodatkowymi rozrywkami wliczonymi w cenę. Nierzadko praktykuje się też wyłączenie z opłaty za pobyt dzieci do lat 5. Dzięki takim rozwiązaniom właściciele miejsc noclegowych mogą liczyć na dobrą frekwencję w okresach o mniejszym obłożeniu, a goście przy okazji trochę zaoszczędzić.

Podsumowując, jeśli planujesz górskie wakacje w hotelu, Beskidy to jedno z lepszych miejsc, jakie możecie wybrać na pobyt. Wspaniałe widoki, prozdrowotne walory, masa atrakcji i pomysłów na aktywny wypoczynek, do tego pyszna, regionalna kuchnia i przystępne oferty cenowe. Niczego więcej nie trzeba!