Góra Ochodzita, czyli punkt widokowy dla każdego. Widoki cię zadziwią!

Góra ta urosła już do rangi kultowej. Zobaczysz z niej jedną z najpiękniejszych panoram w Beskidzie Śląskim. Do tego wejście na to wzniesienie zajmie ci niespełna 15 minut. Zobaczysz nie tylko okoliczne miejscowości, ale i doliny wraz z pasmami Beskidów.

Niewielu wie

Tak naprawdę o Górze Ochodzita wie niewielu. Próżno szukać o niej informacji w największych przewodnikach. Dopiero lokalni mieszkańcy wskazują tam drogę. W efekcie, zyskujesz cudowne miejsce bez konieczności znoszenia ogromnych tłumów na miejscu. To same zalety!

Ochodzita nie jest specjalnie dużym wzniesieniem. Ma 894 m n.p.m., które czuje się w nogach, gdy idzie się szybkim krokiem. Co ważne, szczyt ten nie jest zalesiony i to właśni jest największy atut- zobaczysz stamtąd przepiękne widoki. Aby do niej podjechać, musisz kierować się do Koniakowa w powiecie cieszyńskim.

Oto co zobaczysz

Przy dobrej widoczności oraz ładnej pogodzie, pierwsze co rzuca się w oczy to malownicza część Beskidu Śląskiego. Będzie więc Barania Góra, Beskid Żywiecki oraz Babia Góra. Możesz również gołym okiem obserwować wschodnią część Beskidu Małego. Zobaczysz również Beskidy Kisuckie, Jaworniki oraz Beskid Śląsko- Morawski. Na szczycie jest ławeczka, na której z powodzeniem można usiąść i odpocząć, jednocześnie chłonąc widoki. Charakterystycznym punktem tego szczytu jest również przekaźnik radiowo- telefoniczny. U podnóża Góry Ochodzita zobaczysz również kapliczkę, bramę karpacką oraz pomnik Jana Pawła II.