Spacerem po Beskidach. Gdzie najlepsze trasy?

Beskidy to góry idealne zarówno dla początkujących wędrowców jak i wielbicieli niezapomnianego klimatu. Malownicze szlaki i zapierające dech w piersiach widoki sprawiają, że wielu wraca tu co roku. Jakie miejsca będą dobre na początek?

Wieża widokowa na Baraniej Górze

Aby do niej dotrzeć, należy wspiąć się 1220 m n.p.m., na sam szczyt Baraniej Góry. To właśnie stamtąd zaczyna płynąć królowa polskich rzek, jaką niewątpliwie jest Wisła. Jeżeli na szczycie będziesz mieć jeszcze siłę, to można wspiąć się na piętnasto metrową wieżę widokową. Warto podjąć ten wysiłek, bo widoki są niezapomniane. Jak na dłoni, przy dobrej widoczności, masz panoramę Tatr, a także cały Beskid Śląski i Beskid Żywiecki.

Ławeczka miłości w Wiśle

Aby ją znaleźć, musisz wejść na niebieski szlak prowadzący z Wisły na szczyt Wielkiego Stożka. Ławeczka miłości, zwana Krzakoską Skałą lub też Skałą na Kobylej, położona jest 730 m n.p.m. Z racji, że wyznaczono na niej kilkanaście ubezpieczonych dróg wspinaczkowych, uwielbiają ją pasjonaci tego sportu. Ławeczka miłości pojawiła się tam dopiero dwa lata temu, ale od razu stała się ogromną atrakcją tego miasteczka.

Trójstyk

Jest takie miejsce w Beskidach, gdzie można być w dwóch państwach jednocześnie, a jak się postaramy, to nawet w trzech. Na Trójstyku łączą się ze sobą granice państw Polski, Czech i Słowacji. Możesz dojść tu wyznaczonym szlakiem albo też podjechać samochodem. Przeoczenie tego miejsca jest niemożliwe, bo stoją tu trzy granitowe ostrosłupy. Mają one symbolizować granice państw. Dodatkowym walorem turystycznym są widoki na Beskid Śląski i hale.