5 niezwykłych miejsc na wycieczkę z dziećmi w Beskidach. Koniecznie wybierz się tam nie tylko w wakacje!

Beskidy z dziećmi? To dla wielbicieli samotnych wypraw może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu dzieci szybko się nudzą i nie zadowolą się pięknymi widokami. Jednak są takie miejsca, gdzie doskonale będą się bawić zarówno one jak i ich opiekunowie. Oto 5 z nich!

Spacer do wodospadu na Wisełce

8 metody wodospad zrobi wrażenie na każdym, a już z pewnością na dzieciach. Spokojna w miarę krótka trasa nie znudzi dzieciaków, a wrażenia końcowe z pewnością będą niezapomniane. Najlepiej będzie wyjść na szlak w Wiśle Czarne, tuż przed Jeziorem Czerniańskim. Sam wodospad spada do sporych rozmiarów stawu. Warto pamiętać, że nie można się w nim kąpać, bo cały teren nalży do Rezerwatu Przyrody Wisła.

Leśny Park Niespodzianek

Znajdziesz go w sąsiadującym z Wisłą Ustroniu, a konkretnie w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia, przy ulicy Zdrojowej. Teoretycznie jest to zoo, jednak w praktyce, to niezwykłe miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Większość zwierząt chodzi sobie po całym terenie wolno, nie ma mowy o klatkach. Sporą atrakcją są pokazy ptaków łownych oraz pokazy sowie, które na długo zapadają w pamięci.

Sokolarnia Anatum

W tym samym mieście, tuż przy górnej stacji kolejki na Czantorię znajduje się Skokolarnia Anatum. Tu na własne oczy możemy zobaczyć kilkadziesiąt ptaków drapieżnych. Dodatkową atrakcją są pokazy. Sokolarnia to również miejsce ratunku dla dzikich, poranionych i schorowanych ptaków, które pod czujną opieką wracają do zdrowia i do swojego środowiska naturalnego.

Jezioro Czerniańskie

Aby je zobaczyć, trzeba podjechać do Wisły. Ten sztuczny zbiornik wodny utworzono w miejscu połączenia Białej i Czarnej Wisełki. Jeżeli szukasz miejsca na rodzinny piknik z dala od zgiełku i hałasu, to będzie idealne miejsce!

Platforma widokowa pod szczytem Babiej Góry

Wyprawa na Babią Górę to wycieczka która z pewnością spodoba się dzieciom i dorosłym. Tuż pod szczytem wybudowano platformę widokową, z której jak na dłoni zobaczymy panoramę całego regionu. O ile rzecz jasna, będzie dobra widoczność i sprzyjająca pogoda.