Beskidy są wyjątkowe. Te miejsca to udowadniają! Czy znasz je wszystkie?

Beskidy mogą kojarzyć się z przystępnymi szlakami praz widoki, które zapierają dech w piersiach. Do tego można dodać jeszcze schroniska z klimatem, którego nie spotkasz nigdzie indziej. Oto lista znanych miejsc, które spotkasz tylko w Beskidach!

Wodospad na Wisełce

Znajdziesz go w miejscowości Wisła Czarne. Kierując się jeszcze przed jeziorem Czerniańskim, zobaczysz największy wodospad w Beskidzie Niskim. Ma on aż 8 metrów wysokości a tuż za nim usadzony został urokliwy staw. Razem tworzy niezwykły kadr dla miłośników fotografii i kontemplacji. To mało znana atrakcja, więc nie spotkasz tam tłumów turystów.

Leśny Park Niespodzianek

Dzięki niemu o Ustroniu zrobiło się naprawdę głośno. To pierwszy tego typu obiekt w regionie, który przyciąga mnóstwo wielbicieli natury. Trafisz do niego kierując się do uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia, Zawodzia. W gruncie rzeczy to ogród zoologiczny, w którym zwierzęta zamiast żyć w klatkach, chodzą sobie wolno po całym parku. Możemy tam spotkać muflony, jelenie, daniele i alpaki. To świetna zabawa dla młodszych i starszych.

Platforma widokowa pod szczytem Babiej Góry

To nowa atrakcja w Beskidzie Żywieckim. Specjalna platforma stanęła tuż pod szczytem Babiej Góry na wysokości 1616 m n.p.m. i rozpościera się z niej zachwycający widok na Beskidy. Bardzo czytelny jest tu również aspekt historyczny – platforma stanęła na miejscu dawnego schroniska, które spłonęło w latach 50-tych XX wieku.

Trójstyk

Przenieśmy się znowu na moment do Beskidu Śląskiego. Znajdziemy tu punkt, w którym możemy znaleźć się w trzech miejscach jednocześnie. To nie żadna magia a geografia. Na trój styku spotykają się ze sobą granice trzech państw: Polski, Słowacji i Czech. Jeżeli czujesz się na siłach, możesz tu podejść specjalnie wytyczonym szlakiem. Jednak jest również możliwość podjechania samochodem. Warto się natrudzić, bo rozpościera się stąd piękny widok na Beskid Śląski i hale.