Niezwykłe wakacje: czy warto postawić na Rumunię?

Staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem turystycznych wypraw, a biura podróży coraz chętniej organizują wycieczki po jej terenie. Rumunia ma się czym pochwalić, a jej atrakcje mogą oczarować każdego. Co warto zobaczyć w tym kraju?

Rumunia i jej miejsce na turystycznej mapie Europy

Wielkim walorem Rumunii jest już samo jej położenie. Wybrzeża Morza Czarnego mogą skutecznie przyciągać turystów, a nadmorskie kurorty sprawiają, że Rumunia staje się dla wielu miłośników plażowania rewelacyjnym miejscem na wczasy. Kraj ten może się jednocześnie pochwalić wspaniałymi pasmami górskimi – idealnymi dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek i forsowne, górskie wycieczki. Wspaniałe krajobrazy, malownicze doliny i miejscowości, które zachwycają cennymi zabytkami –oto atrakcje, dzięki którym wyprawy po terenie Rumunii mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą.

Turystyczne hity Rumunii

Jakie atrakcje tego kraju najmocniej przyciągają uwagę znanych organizatorów turystyki? Biura podróży, które zajmują się organizacją wycieczek po terenie Rumunii, bardzo chętnie oferują swym klientom wizytę w Bukareszcie. To wspaniałe miasto, które z pewnością warto zobaczyć. Piękne budowle, ciekawe placówki muzealne – oto atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie zwiedzania tego miasta. Jakimi skarbami dodatkowo może się pochwalić Rumunia? Moc wrażeń czeka na tych, którzy postanowią odwiedzić Deltę Dunaju. Wycieczki śladami hrabiego Draculi, jedyny na świecie kobiecy klasztor starowierców w Slava Rusa – oto kolejne atrakcje, dzięki którym pobyt w Rumunii dla każdego z nas może się stać wyjątkową przygodą. A co z miłośnikami aktywnego wypoczynku? Na nich czekają góry Maramuresz, znane z pięknych widoków i wspaniałych tras trekkingowych.

Kto chce spędzić wyjątkowe wczasy, ten z pewnością powinien z porę zainteresować się ofertami wypoczynku na terenie Rumunii. Jest to kraj pełen kontrastów i wielkich ciekawostek, na terenie którego z cennymi zabytkami oraz z przyrodniczymi skarbami spotkać się można niemal na każdym kroku.

One thought on “Niezwykłe wakacje: czy warto postawić na Rumunię?

Dodaj komentarz